Nemokamas pristatymas išleidus 40eur
nauda-vitamino-C

Vitaminas D: saulės vitaminas

Ar kada nors girdėjote apie „saulės vitaminą“? Iš tikrųjų tai yra vitaminas D ir yra būtina mūsų sveikatos dalis. Nors jo pavadinimas gali reikšti, kad tai taip pat paprasta, kaip sugauti kai kuriuos spindulius, vitaminas D yra gana įdomus. Pažiūrėkime, kas tai yra, ką jis veikia ir iš kur jo galite gauti.

 

Kas yra vitaminas D? 


Vitaminas D yra vitaminas, kurio jūsų organizmui reikia, kad išliktų sveikas. Yra dviejų pagrindinių tipų: D2 ir D3. D2 yra tam tikruose maisto produktuose, o D3 gamina jūsų kūnas, kai jūsų oda mato saulės šviesą. Abu tipai padeda mums išlikti sveikiems, tačiau atrodo, kad D3 geriau atlieka savo darbą.
 

Ką veikia vitaminas D?

Išlaiko jūsų kaulus tvirtus


Pagalvokite apie vitaminą D kaip apie geriausią organizmo draugą, padedantį išlaikyti kaulus tvirtus. Tai padeda jūsų kūnui pasisavinti kalcį – mineralą, dėl kurio jūsų kaulai tvirti. Trūkstant pakankamai vitamino D, jūsų kaulai gali tapti ploni, trapūs arba deformuoti. Tai gali sukelti problemų, tokių kaip rachitas vaikams ir osteoporozė suaugusiems.
 

Palaiko Jūsų imuninę sistemą


Vitaminas D skirtas ne tik kaulams – jis taip pat palaiko jūsų imuninę sistemą, kuri yra jūsų organizmo apsaugos nuo mikrobų sistema. Kai turite pakankamai vitamino D, jis gali padėti jūsų organizmui kovoti su virusais ir bakterijomis.
 

Padeda jūsų nuotaikai


Jaučiuosi nuliūdęs? Tai gali būti vitamino D trūkumas. Tyrimai rodo, kad vitaminas D vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant nuotaiką, o jo trūkumas gali sukelti depresijos jausmą
 

Gali padėti numesti svorio


Norite numesti svorio? Vitaminas D gali padėti. Tyrimai rodo, kad pakankamas vitamino D kiekis gali padėti numesti svorio kartu su sveika mityba.
 

Kur gauti vitamino D? 

Saulės šviesa


Lengviausias būdas gauti vitamino D yra iš saulės. Kai jūsų oda gauna saulės spindulių, jūsų kūnas gamina vitaminą D. Tačiau svarbu nepamiršti suderinti saulės poveikio ir apsaugos nuo saulės, kad išvengtumėte odos pažeidimo.
 

Maisto produktai


Vitamino D taip pat galite gauti iš kai kurių maisto produktų. Riebios žuvys, tokios kaip lašiša, skumbrė ir tunas, yra puikūs šaltiniai. Kiti maisto produktai, tokie kaip jautienos kepenys, sūris ir kiaušinių tryniai, turi mažesnius kiekius. Kai kurie maisto produktai, tokie kaip pienas ir pusryčių dribsniai, dažnai praturtinami vitaminu D.
 

Papildai


Jei negalite gauti pakankamai vitamino D su saulės spinduliais ar maistu, gydytojas gali rekomenduoti papildų. Tai yra tabletės ar skysčiai, kuriuose yra vitamino D. Tačiau atminkite, kad prieš pradėdami vartoti bet kokį naują papildų režimą, visada pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.
 
 

Taigi, kitą kartą saulėkaitoje mėgaukitės saulės spinduliais ir pasigerkite šio gyvybiškai svarbaus vitamino D. Ir atminkite, kad sveika mityba taip pat gali padėti gauti reikalingo vitamino D.